25 Ekim 2013 Cuma

GÜÇLÜ KADINLARGÜÇLÜ KADINLAR

Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan. Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen. Evdeki tüm tamirat, tadilat işlerinden anlarlar. Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler. Faturalarını kendileri yatırırlar. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler. Özgürlüğü severler, dik durmayı da, güçlüdürler çünkü...

Âşık olduklarında hissederek yaşarlar. Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar. Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her neredeyse onun olduğu yere giderler.

Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan, yansıtmazlar çünkü. istemezler kimse onlara acısın.

Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz. Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür. Ezkaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadın, kaprisli kadın, tahammül edilmez kadın damgasını yerler. Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar! Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini, içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.

Sonra bir dosttan, eşten, ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış. Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok duygusunu okşar erkeğin.Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura filan yatıramazlar, anlamazlar çünkü. Nereden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. akşam eşleri eve geldiğinde, bugün nereye yemeğe gidelim, diye sorarlar.
En kötü ihtimal dışarıdan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere. Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar.

Huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiç bir şeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar. Pek teşekkür etmezler, kıskançlık krizlerini de severler Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar. Erkekler bu kadınları asla terk edemezler. Çünkü o güçsüz, kırılgan bir kadındır. Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur. Koruyup kollanmalıdır her an o!

Zayıf kadınlar hiç çökmez, buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır. Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar.

AYLİN KOTİL


resim kaynak

8 yorum:

 1. gerçekten doğru güzel paylaşım teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Doğru, çok doğru.. ama size daha da kötüsünü söyliyeyim mi ikisinin arasında olan tipler de var. Ayrılan erkek o güçlü kadını hep GÜÇLÜ kadın olarak bilirken; o ikisinin ortasındaki tipler yani yeri gelince erkeğe de yapılacak bir iş ayıranların durumu daha da vahim, onlar hiçten hatırlanmayan tipler.. Yani aman ben kadın gibi olayım da erkeğe de yapılacak birşeyler bırakayım, benim yapacaklarım ayrı olsun, onunkiler de ayrı, evde de yapayım birşeyler ama arada dışarıda da birşeyler yapalım diyenler bence daha da çok hatırlanmıyor. Birşeyleri dengeye oturtmaya çalışmanın bazı erkeklerin gözünde hiç bir değeri olmuyor. En şanslı grup gerçekten de kendisini zayıf ve güçsüz gösterenler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maalesef.o tüipler uç noktalarda olmadığından hatırlanmıyor zaten.

   Sil
 3. nasilda yerinde bir gozlem nasildaaaa ! hay agzina saglik Aylin hanimin ben bu kadar anlatamazdim! paylasim için tesekur ediyorum Alanay'cim :))

  YanıtlaSil
 4. Çok Zorrr Çokkkk...Eskaza ,sen hasta ol,düşmüş ol.Şaka yapıyorsundur.İnanmazlar.Sen ,yaparsın.Bir kaç avutucu söz;hepsi budur.
  Biri söylemiş ya:
  Herkesin işine yaradığı kadar iyisindir.
  Güçlülüğün işte o kadardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Herkesin işine yaradığı kadar iyisindir." ne kadar doğru tespit!

   Sil